16:17 / E Mërkurë, 14 Gusht 2019

Këta janë lojtarët që dëshiron t’i shes Emery

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery po mundohet t’i shes katër lojtarë këtë muaj.

Emery e ka pranuar që ka disa lojtarë të cilët duhet të largohen, në mënyrë që të skuadra të jetë në nivelin e duhur.

“Ne 20-25, ditët e ardhshme disa lojtarë do të largohen. Dua ta rregulloj ekipin”, deklaroi ai.

Mediat angleze thonë që katër lojtarët me të padëshiruar nga tekniku spanjoll janë, Shkodran Mustafi, Mohamed Elneny, Emile Smith Rowe dhe Nacho Monreal.