15:34 / E Mërkurë, 14 Gusht 2019

Emiliano Sala ishte helmuar nga niveli i lartë i monoksidit të karbonit, para rrëzimit të aeroplanit

Futbollisti Emiliano Sala dhe piloti i tij David Ibbotson ishin ekspozuar ndaj niveleve të dëmshme të monoksidit të karbonit në kabinën e aeroplanit të tyre privat kur u rrëzua në kanalin anglez më 21 janar, tha Dega e hetimit të aksidenteve ajrore./Indeksonline/

Sulmuesi i Cardiff City-t u identifikua nga gjurmët e gishtërinjve pasi trupi i tij u mor nga deti nga një ekip i specializuar./Indeksonline/