13:12 / E Mërkurë, 22 Janar 2020

Emocionuese, aktori i njohur u blen prindërve shtëpi, për t’i falënderuar për gjithçka

John Boyega ka ndarë një video emocionuese në momentin kur u tha prindërve të tij se ai u kishte blerë atyre një shtëpi të re.

Aktori i Star Wars, 27 vjeç, bleu një pronë të re për nënën Abigail dhe babanë Samson disa vjet më parë si një “shenjë e vogël” falënderimi, transmeton Indeksonline.

Duke publikuar pamjet që ai kapi nga momenti i veçantë në Instagram, krahas videos më të fundit të familjes në premierën e Star Wars: The Rise of Skywalker, ai shkroi: “Para disa vjetësh ndodhi kjo! Momente si kjo e bëjnë të vlefshme gjithë punën.

Klipi tregon prindërit e Gjonit të ulur në divan teksa aktori zbulon se ata nuk po filmonin një intervistë siç u tha më parë, por në fakt po vizitonin shtëpinë e tyre të re për herë të parë.

“Dua të themi faleminderit për gjithçka që keni bërë dhe vendosa të bëja një projekt të fshehtë për disa muaj. Unë jam këtu për t’ju thënë se nuk ka pasur ndonjë intervistë, kjo ishte (rreng) gënjeshtër” , tha ai.

“Kjo është shtëpia juaj e re, ju takon juve!”

Ai shtoi: “Ne e kemi planifikuar këtë për katër, pesë muaj – nuk është e keqe, është një shenjë e vogël, por thjesht mendova se është mirë që të jetoni në një mjedis dhe vend ku jeni të lumtur dhe keni hapësirë ​​dhe intimitet”.

Abigail dhe Samsoni fillimisht duken të hutuar para se të emocionoheshin pasi Johni shpjegon se suksesi i tij varet nga “lutjet” e tyre.

“Lutjet tuaja janë ato që e kanë bërë të mundur këtë”, tha Johni.

“Për shkak se aftësia që kam ka qenë nga lutjet tuaja dhe nuk mund të injoroj atë që Zoti ka përdorur prindërit e mi për të bërë në jetën time, ky është vlerësimi im”

“Sinqerisht nga fundi i zemrës sime, faleminderit kaq shumë, për gjithçka që keni bërë!”.

Duke folur me Jimmy Fallonin për gjestin e tij të veçantë në vitin 2018, Johni zbuloi se ai në të vërtetë i tha mamasë së tij për shtëpinë para se të filmonte videon, duke siguruar që ajo duhej të jepte “performancën sikur të kishte fituar çmimin ‘Oscar’”.

“Nëna ime e dinte këtë, ajo e dinte që unë e mora shtëpinë”, i tha ai në emisionin e Fallonit.

“Unë vetëm kisha nevojë që njëri ta dinte, në mënyrë që nëse njëri prej tyre kishte një sulm në zemër, tjetri mund ta çonte në spital.

“Nëna është shtylla e familjes, ajo është mbretëresha. Ajo bëri performancën më të mirën për ‘Oscars’ ”, përfundoi aktori./Indeksonline/