12:40 / E Enjte, 19 Prill 2018

Facebook formon ekip pA�r krijimin e A�ipave tA� vet

Facebook ndodhet nA� fazat e hershme tA� zhvillimit tA� A�ipave tA� vet, tA� cilA�t do tA� punojnA� nA� pajisjet dhe serverA�t e kompanisA�, sipas Bloomberg.

Kompania aktualisht A�shtA� nA� kA�rkim tA� menaxherit, firmware dhe organizimit tA� drivers, transmeton KosovaPress.

Facebook me A�ipat e vet mund tA� pajisA� edhe mikrofonat e menA�ur ose Oculus pA�r realitet virtual.

NdA�rkohA�, kompania nuk ka dashur tA� komentojA� asnjA�rA�n nga pohimet e mediave lidhur me formimin e ekipit pA�r krijimin e A�ipave tA� vet.