21:36 / E Diele, 12 Korrik 2020

Fazliu: Nëse fitojmë këtë ndeshje shpallemi kampion!

Drita doli me një pikë nga udhëtimi i vështirë në kryeqytet te Prishtina, duke luajtur kështu 1-1.

‘Bardhekaltërit’ nga Gjilani barazuan rezultatin në dhjetë minutat e fundit përmes Astrit Fazliut, teksa në fund patën mundësi edhe ta fitonin ndeshjen.

Pas ndeshjes, Fazliu ka thënë se rezultati ishte real.

“Nuk ishte se luajtëm dobët në pjesën e parë, dhe ndoshta nuk u adaptuam me fushën shkaku i barit. Në pjesën e dytë, mund ta fitonim ndeshjen pas atyre instruksioneve, rezultati ndoshta është real”, deklaroi Fazliu në “Super Sport Kosova”.

Sulmuesi i Dritës është i bindur që në rast se triumfojnë ndaj rivalit lokal Gjilani në xhiron e radhës, atëherë me shumë mundësi do të jenë kampioni ri i Kosovës.

“Tashmë jemi larg tri skuadrave dhe ndeshjen me Gjilanin tashmë e kemi vështirë, nëse fitojmë në derbi, 90 përqind jemi kampion”, përfundoi Astrit Fazliu

Mos i humb