16:46 / E Martë, 07 Prill 2020

Federer sfidon tifozët e tij, iu kërkon të bëjnë këtë gjë

Roger Federer ka postuar një video në rrjetet sociale duke e “sfiduar” murin me një top tenisi.

Ai këtë gjë e ka kërkuar ta bëjnë edhe tifozët e tij në të njëjtën mënyrë për të kaluar rutinën e vetëizolimit në këto ditë të vështira, shkruan Indeksonline.

Këtu është një stërvitje e dobishme solo. Le të shohim çfarë mund të bëni! Përgjigjuni me nga një video dhe unë do t’iu jap këshilla. Zgjidheni kapelën me mençuri”, ka shkruar ndër të tjerash zvicerani.

Federer konsiderohet si njëri nga tenistët më të mirë në histori. /IndeksOnline/