09:42 / E Premte, 03 Korrik 2020 / indeksADMonline

Një femër nga veriu kultivon kanabis

Në raportin 24- orësh të Policisë së Kosovës, raportohet se një femër kosovare është intervistuar pasi në pronën e saj janë gjetur 78 rrënjë të kultivuara narkotike kanabis.

Sipas njoftimit, bimët kanë qenë të mbjella në fshatin Vitanoviq, në Komunën e Leposaviqit, shkuan IndeksOnline.

“Fsh. Vitanoviq, Leposaviq 02.07.2020-08:30. Është raportuar se në  pronën e të dyshuarës femër kosovare  janë gjetur rreth 78 rrënjë të kultivuara narkotike kanabis. Ajo është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim./IndeksOnline/