08:21 / E Martë, 23 Shkurt 2021 / FG

Flamujt amerikan në gjysmë shtizë, për viktimat nga COVID-19 në vend

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden të hënën urdhëroi uljen e flamujve në pronat federale në gjysmë shtizë ndërsa vdekjet nga COVID-19 në vend kaluan 500,000, transmeton Indeksonline.

Më vonë në mbrëmje, Biden u bashkua me Zonjën e Parë, Jill Biden, zëvendëspresidenten, Kamala Harris dhe Doug Emhoff në Portikën Jugore të Shtëpisë së Bardhë për një moment heshtje, shkruan cgtn.