11:29 / E Diele, 19 Gusht 2018 / indeksADMonline

Flet Hazard, tregon kur do të largohet nga Chelsea

Pasi Chelsea nuk arriti të kualifikohej për Ligën e Kampionëve këtë sezon, e ardhmja e yjeve të tyre dukej e pasigurtë.

Thibaut Courtois tashmë e ka lënë Chelsean këtë verë për gjigantët spanjollë, Real Madrid, shkruan indeksonline.

Një tjetër lojtar i cili ishte i lidhur fort me Los Blancos ishte Eden Hazard.

Pas Cristiano Ronaldos bëri një lëvizje shokuese ndaj Juventusit, shumë njerëz po spekullonin se kush do ta zëvendësonte atë në Madrid.

Por Hazard tashmë ka deklaruar se ai ka shumë gjasa të qëndrojë në Chelsea për të paktën këtë sezon.

“Të gjithë e dinë atë që kam thënë pas Kupës Botërore. Por unë jam i lumtur këtu. Unë nuk dua të flas për të ende. Është thënë shumë, por për momentin jam i lumtur. Unë kam dy vjet mbetur në kontratën time dhe ne do të shohim se çfarë ndodh. Duke lënë këtë vit? Nuk do të shkoj”.

“Kemi parë sot se tifozët më pëlqenin mua. Unë jam mirë këtu ku unë jam. Le të shohim se çfarë ndodh brenda një apo dy vjetësh”, ka thënë Hazard. /IndeksOnline/

Temat: