23:47 / E Mërkurë, 12 Gusht 2020

Flet Mario Pasalic pas ndeshjes: Ne bëmë gjithçka që mundëm, por nuk ia dolëm

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Atalantës dhe PSG-së, duel ky në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Me dy gola krejt në minutat e fundit të takimit, nga Marquinhos dhe Choupo-Moting, Parisi arriti në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan IndeksOnline

Ndërsa skuadra e Atlantës u treguan të zot gjatë gjithë ndeshjes, ku edhe shënuan gol përmes, Pasalic, po që nuk mjaftoi për ta kualifikuar klubin italian tutje.

E pas ndeshjes foli edhe autori i golit të vetëm për Atalantën, Pasalic, i cili tha se i vjen keq se nuk arritën ta mbajnë rezultatin deri në fund, por PSG është skuadër që di të dhurojë befasi.

 “Është për të ardhur keq, ne ishim aq afër, por kjo është Champions League, skuadrat me prapavijë cilësore mund të shënojnë dy gola në dy minuta,” i tha Pasalic për Sky Sport Italia.

“Zhgënjimi është atje, kështu janë edhe keqardhjet, por ne duam të presim përpara dhe të jemi më të përgatitur për Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

“Ne bëmë gjithçka që mundëm, nuk ka dyshim për këtë, por këto ekipe kanë aq shumë cilësi individuale sa të mund të dëmtojnë ty në çdo moment.

“Unë mendoj se kemi vërtetuar se mund ta luftojmë atë me kundërshtarët më të fortë dhe shpresoj se mund të bëjmë të njëjtën gjë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.”