18:38 / E Shtunë, 04 Maj 2019 / indeksADMonline

Flet njeriu që ndali hovin e Prishtinës

Drita e ka ndalur Prishtinën në barazim me rezultatin 1:1, në kuadër të xhiros së 30-të në Ipko Superligë.

Gjilanasit që janë pa objektiv këtë sezon, iu kanë prishur punë Prishtinës me këtë barazim në luftë për titullin kampionë.

Pas ndeshje, trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, tha që me pak fat skuadra e tij mund ta rrëmbente fitoren.

“Futbollistët dhanë maksimumin ndaj një Prishtina që ishte më shumë dëshirë dhe motiv për fitore, pasi që luftojnë për titull. Ekipi ynë është pak vështirë të motivohet duke e ditur që nuk kemi prioritete. Pjesa e parë për ne ishte e mirë, e dyta për Prishtinën, kishim disa raste në fund, me pak fat kemi mundur të dalim me fitore”, e mbylli prononcimin e tij Nuhiu.

Një pikë e marrë për Dritën që nuk ndryshon pozicion në klasifikim, por që prish balancet në fundin e kampionatit.