21:21 / E Premte, 25 Tetor 2019 / indeksADMonline

Flet vllau i biznesmenit nga Istogu, që u rrah nga nipi i Haki Rugovës

Vllau i bizesmenit Bujar Rexhaj, ka folur për Indeksonline ku ka treguar se vllau i tij është sulmuar nga Jeton Mavraj, nipi i kryetarit Haki Rugova.

“Që 6 muaj ka pas telashe të kohë pas kohshme, mirëpo ka ndërmjetësu Gani Rugova, jemi marrë vesh qe mos me pas telashe”, tha vllau i tij.

Mirëpo sot Bujar Rexhaj është sulmuar nga Jeton Mavraj.

Po ashtu sipas tij arsyja për këtë konflikt ka qenë një kompani sigurimesh të cilën e zotëron biznesmeni Bujar Rexhaj.

Për gjendjen e Rexhajt, vllau i tij tha se është stabile, dhe ka marrë trajtim në spital e po ashtu edhe rasti është hapur në policinë e Pejës./Indeksonline/.