22:32 / E Premte, 01 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

FNSH shpëton jetën e Eranda Libohovës, Kejsi Tolës dhe Kastriot Tushës (Foto)

Përmbytjet masive që përfshinë vendin kanë prekur shumë edhe Fushë-Krujën.

Mësohet se janë evakuuar dhjetëra familje, por ende shumë njerëz kanë mbetur në çatitë e shtëpive.

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë ndërhyrë me helikopter në Derven ndërkohë që Albeu.com mëson se ditën e sotme në orën katër të mëngjesit, ata kanë arritur të shpëtojnë edhe këngëtarët e njohur shqiptarë: Eranda Libohova, Kejsi Tola dhe tenorin e mirënjohur Kastriot Tusha.

Makina e Eranda Libohovës është zhytyr thellë në ujë duke rrezikuar edhe jetën e këngëtarëve të cilët fatmirësisht kanë marrë ndihmën e nevojshme.

Ndërkohë situata në të gjithë vendin vazhdon të jetë shumë problematike.