12:30 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

‘Fobes’ publikon listën e modeleve më të paguara, mbas 15 vitesh Gisele Bündchen zëvendësohet nga një 22 vjeçare (Foto)

Gisele Bündchen ka qenë shumë e re kur ka filluar që të paguhet për punën e saj me shuma marramendëse parash, transmeton Indeksonline.

Por këtë pozitë ajo sipas ‘Fobes’ ia ka lëshuar 22 vjeçares, Kendall Jenner e cila tashmë është paguar plotë 22 milion dollar vetëm duke slifuar për Adidas, La perla dhe Estee Lauder.

Pas tyre pasojnë emrat e tjerë të modeleve të njohur botërore të cila paguhen shumë nga brende dhe kompani të ndryshme.

Kendall Jenner – $22 million

Image result for kendall jennerGisele Bundchen – $17.5 million

Image result for Gisele Bündchen

Chrissy Teigen – $13.5 million

Image result for Chrissy Teigen

Adriana Lima – $10.5 million

Image result for adriana limaGigi Hadid – $9.5 million

Related image

  1. Rosie Huntington-Ëhitely – $9.5 million

Image result for Rosie Huntington-whiteleyKarlie Kloss – $9 millionImage result for karlie klossLiu Wen – $6.5 million

Image result for liu wen

Bella Hadid – $6 million

Image result for bella hadid

Ashley Graham – $5.5 million/Indeksonline/

Image result for ashley graham