10:45 / E Enjte, 05 Korrik 2018 / indeksADMonline

FOL dhe USAID lansojnë “Portalin e prokurimit të hapur dhe transparent” (Foto)

Lëvizja FOL me mbështetjen e USAID komuna transparente, efektive dhe llogaridhënëse, ka lansuar sot “Portalin e Prokurimit të Hapur dhe Transparent”, i cili është realizuar në kuadër të transparencës dhe luftës së korrupsionit në institucionet e prokurimit.

Në këtë konferencë ishte paraparë që të marrë pjesë edhe ambasadori amerikan, Greg Delawie, por për shkak të ndryshimit të agjendës, nuk mundi të marr pjesë, raporton Indeksonline.

Në vend të tij e pranishme ishte zëvendësambasadorja, Colleen Hyland.

 

Temat: