22:54 / E Mërkurë, 08 Maj 2019 / indeksADMonline

Forca Tokësore me dedikim të veçantë për ushtaren që humbi jetën në Letoni

Një minë i ka shkaktuar vdekjen Nëntetares Zarife Hasanaj duke plagosur edhe Major Klodian Tanushin dhe Rreshter Julian Kapajn gjatë misionit të tyre në kuadër të NATO-s në Letoni.

Hasanaj ishte së bashku 8 efektivë të tjerë shqiptarë në Letoni si pjesë e grupit xhenier për demontimin e minave, të cilët po marrin pjesë në misionin e NATO-s.

Ndërsa sot Forca Tokësore ka përkujtuar atë me një realizim të veçantë të mbiemrit Hasanaj, transmeton Indeksonline.

“Forca Tokësore kujton nëntetare Zarife Hasanajn, të rënë në krye të detyrës, ndërkohë që çdo burrë e grua në uniformë, nderon sakrificën sublime të saj”, shkroi ministrja shqitpare e Mbrojtjes, Olta Xhaçka./Indeksonline/