10:45 / E Diele, 05 Maj 2019 / indeksADMonline

Forcat izraelite luftime me palestinezët në Gaza, Netanjahu kërkon rritje të sulmeve

Gjatë natës së mbrëmshme u zhvilluan luftime me forcave izraelitet dhe ato të Hamasit në Gaza. Në dy anët patë civil të vdekur.

Pas këtyre luftimeve, kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu ka urdhëruar që të shtohet numri i forcave të këmbësorisë në jug. Po ashtu ai bëri thirrje që të vazhdojnë sulmet masive.

Vlen të theksojmë që forcat e Hamasit mbrëmë hodhën raketa në drejtim izraeliteve./Indeksonline/