16:06 / E Premte, 16 Prill 2021 / e. b

Forcat turke neutralizojnë 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë njoftoi se janë neutralizuar 3 terroristë të PKK-së në rajonin Gara në veri të Irakut.

Në një deklaratë nga ministria vihet në dukje se në rajonin Gara në veri të Irakut u përcaktuan 3 terroristë të PKK-së të cilët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror, shkruan Anadolu Agency (AA), transmeton Indeksonline.

Gjithashtu thuhet se operacionet vazhdojnë me vendosmëri dhe se ato do të vazhdojnë deri në neutralizimin e terroristit të fundit.