20:01 / E Martë, 12 Shkurt 2019

Formacionet zyrtare: Roma – Porto

Dy muaj kanë kaluar që nga shorti i fazës së 16 të Ligës së Kampionëve dhe kompeticionit më të madh Evropian do të rifillojë nga sonte, ku na presin dy lojë.

Roma vs Porto

Një fitoren 3-0 ndaj Chievo Verona i ka lejuar Romakët të marrin frymë pak më të lehtë pas tre humbjeve të njëpasnjëshme. Nicolo Zaniolo ka impresionuar gjatë gjithë sezonit dhe ekipi pret të njëjtin përmirësim nga lojtarët e rinj Justin Kluivert, Cengiz Under dhe Patrik Schick.

Në anën tjetër, një humbje në finalen e Taca da Liga kundër Sporting CP përfundoi arritjen historike të Portos me 18 fitore të njëpasnjëshme, dhe Benfica gjithashtu kanë ngushtuar diferencën me liderët e ligës Porto në vetëm një pikë. /IndeksOnline/

Formacionet zyrtare:

Roma:

Porto: