20:06 / E Mërkurë, 29 Maj 2024 / Gj. Sh

Formacionet zyrtare të finales së Conference League mes Olympiacosit dhe Fiorentinës

Sot zhvillohet finalja e Conference League.

Në stadiumin ”OPAP Arena” në Athinë, skuadra greke, Olympiacos do të përballet me Fiorentinë, ndeshje e cila zhvillohet nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline.

Skuadra e Vincenzo Italianos do të mundohet të mos gaboj ashtu si vitin e kaluar, ku u mposht në finale nga West Hami.

Në anën tjetër, skuadra e Olympiacosit synon fitoren duke mos lejuar që trofeu i Conference League të largohet nga Greqia.

Formacionet Zyrtare:

Olympiacos:

Fiorentina:

/IndeksOnline/