11:37 / E Enjte, 23 Maj 2024 / G T

Formacioni i sezonit në UEFA Europa League, nuk mungon dyshja shqiptare

Mbrëmë me finalen e madhe mes Bayer Leverkusenit dhe Atalantas u mbyll sezoni 2023/24 në UEFA Champions League.

Sofascore ka publikuar formacionin më të mirë të këtij sezoni në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm nga UEFA, shkruan Indeksonline

Në formacionin më të mirë janë edhe dy shqiptarë, përfshi fituesin Berat Gjimshitin dhe finalistin, Granit Xhakën.

Gjimshiti u vlerësua me notën 7.2 dhe bën pjesë në formacionin e sezonit. Kurse Granit Xhaka u vlerësua me notën 7.3.

Formacioni i sezonit sipas Sofascore:

Image