20:25 / E Mërkurë, 23 Tetor 2019 / indeksADMonline

Formacioni më i mirë në Evropë, përfshihet edhe talenti i Kosovës

Futbollistët e Kosovës janë bërë me emër në futbollin evropian dhe kanë shfaqur interesim të madh nga mediat dhe klubet e mëdha.

Mediumi i njohur ndërkombëtar, Sky Sport ka bërë formacionin më të mirë të të rinjve në Evropë.

Në këtë 11-she është përfshirë edhe mbrojtësi i Kosovës, Ibrahim Dresevic.

Ylli i Heerenveen është në të njëjtin formacion së bashku me yjet si Alexander-Arnold, Werner, Martinez e të tjerë. /IndeksOnline/