20:03 / E Enjte, 14 Nëntor 2019

Formacioni zyrtar i Çekisë, startojnë njësoj si ndaj Anglisë

Duke nisur nga ora 20:45, në ‘Doosan Arena’, Cekia dhe Kosova do të zhvillojnë ndeshjen që po konsiderohet si një finale, për shkak se që të dy ekipet kanë shansin të kualifikohen në “Euro 2020”.

Përpos Kosovës, tanime edhe Republika Ceke ka publikuar formacion e tyre startues për këtë ndeshje.

Formacioni i çekve është po ai i njejti me të cilin luajtën në fitoren ndaj Anglisë, ku vlen të theksohet mungesa e qendërsulmuesit Patrik Schick:

Mos i humb