15:39 / E Mërkurë, 06 Korrik 2022 / B O

Formacioni zyrtar i Dritës përball Inter Turkut

Drita do ta nisë sot aventurën e saj në garat evropiane. Skuadra nga Gjilani do të garojë në kuadër të rrethit të parë kualifikues për UEFA Conference League, ku përball do ta ketë skuadrën finlandeze, Inter Turku.

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Ndeshja mes Inter Turkut dhe Dritës do të zhvillohet me fillim nga ora 17:00, në stadiumin “Veritas” në Finlandë.