17:39 / E Shtunë, 07 Korrik 2018

Fushat më interesante të futbollit në botë

Dashuria dhe pasioni i madh për futbollin janë të përmasave globale, kur dihet edhe që është sporti më i popullarizuar në rruzullin tokësor.

Janë të panumërta fushat e futbollit, por disa nga to janë të veçanta, varësisht se ku dhe si janë ndërtuar.

Më poshtë keni disa fotografi ku shihen fusha të futbollit në peizazhe që ta ndalin frymën, në pjesë urbane, por edhe në shkretëtira.

Njëra nga to është edhe ajo e Gjibraltarit nën një shkëmb gjigant, në të cilën së fundi luajti Prishtina në kuadër të kualifikime për Ligën e Evropës.

Interesante

Temat:
Mos i humb