13:50 / E Shtunë, 23 Maj 2020 / indeksADMonline

Gazetarja shqiptare s’pajtohet me mbylljen e liqeneve: Vëllezërit myslimanë reaguan dhe fituan

Gazetarja e njohur nga Shqipëria, Erjona Rusi është shprehur e pakënaqur me vendimin që mos të vizitohen liqenet në kohë pandemie.

Sipas saj, për këtë nuk ka asnjë lloj argumenti dhe vendim të prerë nga shteti.

“Sot në ora 18, do jem te Garda, te Hyrja e Liqenit. Nuk jam dakord që liqeni të mbyllet. Nuk ka asnjë arsye shkencore ose vendimmarrje shtetërore për këtë. Do shkoj atje, me shpresën se autoritetet shtetërore do kenë ndryshuar qëndrim. Do shkoj vetëm, kështu që mos u shqetësoni ju nëpër lokale. Vëllezërit myslimanë reaguan dhe fituan”, ka shkruar ajo. /Indeksonline/

Image may contain: 2 people, including Erjona Rusi, people smiling, people sitting