12:51 / E Martë, 05 Nëntor 2019

Gigi e Bella Hadid, shkëlqejnë përkrah njëra-tjetrës

Yjet e modës kanë festuar talentet amerikan të disenjit.

Në mesin e tyre Gigi Hadid, 24- vjeçare, tregoi figurën e saj në një fustan të gjatë të mbyllur në eventin e CFDA “Vogue Fashion Fund Awards” në New York City, të hënën.

Ndërsa motra e saj e vogël Bella Hadid, 23-vjeçare, dukej si një mbretëreshë e natës në një kostum të zi, transmeton Indeksonline.

Modelet motra motra u bashkuan nga pasionantët e tjerë të famshëm elegant duke përfshirë Ashley Grahamin, Jameela Jamilin dhe Anna Wintourin.

Veshja e mbrëmjes së Gigit paraqiti një fustan të pastër me ngjyrë të ullirit të errët dhe me shirita vertikalisht.

Bella u përzie brenda natës me një kostum kadife të zezë që shfaqte figurën e saj të shkëlqyeshme.

Ajo e kompletoi pamjen me çizme të zeza, një çantë argjendi të ndritshme.

Bella pozoi në qilimin e kuq me stilistin e njohur, Alexander Wang./Indeksonline/