23:03 / E Enjte, 30 Mars 2023 / L K

Gjashtë arsye për të bërë seks para se të shkoni në punë

Edhe njerëzit që e duan shumë punën e tyre, nganjëherë mendojnë të mos shkojnë në punë.

“Unë thjesht nuk dua të shkoj në punë sot – i themi shpesh vetes duke shikuar murin kur zgjohemi në mëngjes, por kjo mund të ndryshojë shpejt”, thotë studimi.

Për shembull, të gjeni kohë për të bërë seks çdo ditë para se të shkoni në punë, shkruan bustle.com.

Studimet kanë gjetur se të bësh seks para se të shkosh në punë në mëngjes, është një nga gjërat më të mira që mund të bësh për veten dhe marrëdhënien tënde. Sidoqoftë, jo të gjithë shkojnë në punë në mëngjes. Disa njerëz nisin punën rreth orës 6 pasdite dhe punojnë deri në orën 4 të mëngjesit.

Më poshtë gjeni gjashtë arsye për të bërë seks para punës:

Do të jeni në humor më të mirë

Lehtëson stresin

Është një stërvitje e shkëlqyeshme

Rrit sistemin imunitar

Ju bën ‘të nxehtë’

Është thjesht seksi