07:22 / E Martë, 17 Tetor 2017 / indeksADMonline

Gjashtë të vdekur e 30 të lënduar nga një sulm në Afganistan

Një sulmues vetëvrasës dhe disa persona të armatosur me armë sulmuan një shtab të policisë në Afganistan, duke vrarë të paktën gjashtë vetë dhe duke plagosur 30 të tjerë, thanë zyrtarët.

Të paktën dy sulmues u vranë nga forcat e sigurisë, tha Ministria e Brendshme në një deklaratë.

Talibanët morën përgjegjësinë për sulmin./AktivPress