10:44 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Gjendet gjarpri në tren, ja si reagojnë qytetarët (Video)

Një udhëtar i guximshëm në një tren në Xhakartë, të Indonezisë arriti të shpëtonte një tren përplot me udhëtarë, pasi papritmas aty shfaqet një gjarpër.

Përderisa të tjerët frikësoheshin, udhëtari I guximshëm merr guximin ta kapë dhe ta gjuajë jashtë.

Qytetarët gjatë kohës që gjarpri ishte brenda, shihen të tmerruar duke u mbështetur pas njëri tjetrit, në mënyrë që t’i shmangen gjarprit.

I guximshmi e kap gjarprin, e gjuan jashtë nga bishti dhe e godet për tokë./Indeksonline/