08:58 / E Mërkurë, 29 Mars 2023 / MSH

Gjendet një trup i pajetë pranë urës së lumit në Vernicë të Vushtrrisë

Një trup pa shenja jete është gjetur pranë një ure të lumit në fshatin Vernicë të Vushtrrisë.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:03.

Një dëshmitar ka raportuar rastin në polici, menjëherë pasi kishte parë trupin e pajetë të viktimës, buzë urës së lumit.

“Njësitë relevante policore dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë konstatuar vdekjen e viktimës mashkull kosovar” thuhet në raportin policor.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.