18:36 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / OSH

Gjendje e rënduar në Itali, 827 persona të vdekur në 24 orët e fundi si pasojë e Covid 19

Janë 28.352 personat e rinj në Itali që kanë rënë në kontakt me koronavirusin.

Ky është bilanci ditor në buletinin e Ministrisë së Shëndetësisë, i cili raporton dhe për 827 viktima.

Sipas të dhënave, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer më shumë se 222 mijë tamponë në të gjithë vendin.

Lajme të mira vijnë nga spitalet ku është ulur numri i të shtruarve në terapi intensive dhe në pavionet e tjera.

Gjithashtu ulje ka pësuar dhe numri i rasteve aktive me koronavirus, ku gjatë ditës së fundit janë regjistruar 35 467 të shëruar.