21:22 / E Enjte, 21 Shkurt 2019

Gjenë gjarpër në tualetin e shtëpisë, e kap paniku nga frika

Një njeri e ka kapur paniku, pas ka gjetur një gjarpër në WC e tij, ndërsa shtëpia e tij ishte duke u rinovuar.

Në një shtëpi në Basildon, u zbulua  një gjarpër 4 metra reptil, derisa pronari i shtëpis u kap në një moment paniku, shkruan Indeksonline.

I njohur si gjarpri i miut, i cili nuk është helmues dhe mendohet të jetë e braktisur, fërshëlloi para se të hynte në majë të tualetit, duke marr ngjyrën e kaltër nga produktet e pastrimit të përdorura në sternë.

Zonja Burdett, pronarja e shtëpisë, tha se partneri i saj e gjeti gjarprin pasi dëgjoi se një qiri që kishte rënë në tokë.

“Ai e pa gjarprin, i cili e fishëllonte atë, pastaj u tërhoq në tualet”, tha ajo.

“Ai nga frika u kap në një moment paniku, asnjëri prej nesh nuk jemi tifozët më të mëdhenj të gjarpërinjve, dhe nuk është pikërisht ajo që prisni të shihni në dhomën tuaj në katin e poshtëm”.

“Ne nuk kemi pasur asnjë ngrohje deri kohëve të fundit kështu që ai duhet ta ketë pasur ftohtë. Ne nuk kemi qëndruar këtu gjatë rinovimeve kështu që unë nuk kam asnjë ide ku ai ka jetuar apo sa kohë ka qenë këtu!” u shpreh ajo.

Një i afërm i tyre i ndihmoi ta kapnin gjarpërin, i cili u mor nga RSPCA, të cilët po i japin kujdes të veçantë.

Gjarpri po monitorohet në një spital të kafshëve të egra në rast se ka marrë ndonjë kimikate nga uji i tualetit./Indeksonline/