06:16 / E Diele, 15 Tetor 2017 / indeksADMonline

Gjeorgjianët e bëjnë për spital kosovarin në Gjermani

Disa refugjatë nga Gjorgjia e kanë sulmuar një shqiptar 46 vjeç në afërsi të kampit të refugjatëve në Heidelberg të Gjermanisë.

Ngjarja nga ndodhur të premten në mbrëmje, rreth orës, transmeton gazetametro.net

Viktima është dërguar në spital me lëndime të rënda, ndërsa hetuesit gjermanë kanë rrethuar vendin e ngjarjes dhe po heton për shkaqet e sulmit.

Policia gjermane për këtë rast tashmë ka arrestuar dy të rinj gjeorgjianë 23 dhe 25 vjeç.