13:05 / E Enjte, 05 Prill 2018

Gjërat e rralla që shihen nga vetëm një në milionë njerëz

A keni parë ndonjëherë një mineral me gëzof, një tigër të artë apo lindjen e një ylberi? Bota është e mbushur me të gjitha llojet e pamjeve misterioze, dhe është emocionuese të dimë se ne nuk kemi parë gjithçka në botë ende, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

Ky tigër shumë i rrallë “i artë” besohet të jetë një ndër 30 që ekzistojnë në të gjithë botën.

Këto topa me gëzof janë në të vërtetë një mineral i quajtur okenite.

Një skulpturë nga Brad Spencer në qendër të qytetit të Charlotte, NC

“Bbai i mikut tim u rrit me këtë” përsosmëri “.”

Vezët australiane që zvarriten në një vijë.

 Një pemë Baobab rilind nga mbetjet e vetes së saj të mëparshme.

Një peshk fluturues