09:26 / E Mërkurë, 28 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Gjilani i rrezikuar nga qentë endacak, shikoni pamjet (Video)

Banorët e qytetit të Gjilanit janë të rrezikuar nga qentë endacak.

Në një video të siguruar nga Indeksonline shihet një numër i madh i qenve tek vrapojnë afër shtëpive të banueshme, përkatësisht tek Lagjja e Zabelit.

Qeveria e Kosovës ka ndarë 1.3 milion euro për trajtimin e qenve endacak, duke përfshirë këtu, sterilizimin, zënien, vaksinimin dhe identifikimin e tyre./Indeksonline/