19:06 / E Diele, 19 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Gjuriq: Jeremiq është “babai themelues” i Kosovës së pavarur

Nënkryetari i Bordit kryesor i Partisë Progresive Serbe, Marko Gjuriq ka thënë sonte se Vuk Jeremic është “Babai themelues” i të ashtuquajturës Kosovë të pavarur dhe se demtues i interesave nacionale serbe në Kosovë dhe Metohi, i cili ka  shkaktuar dëme më shumë se sa NATO-ja në 99-ten./Indeksonline/