17:40 / E Hënë, 18 Janar 2021 / Ç.Q

Gjykata e shpall fajtore një mësuese në Britani të Madhe, i dërgoi foto nudo një 15 vjeçari

Një mësuese  e martuar në Britani të Madhe, Kandice Barber është shpallur fajtore nga Gjykata pasi i kishte dërguar foto nudo një 15 vjeçari.

Tash, ajo po akuzohet se kishte kryer aktivitete seksuale me të miturin, transmeton Indeksonline.

Jurors were accidentally told that Barber faced a fourth count, causing a child to watch a sexual act by a person in a position of trust, but they were later told that they were discharged from returning a verdict on that count, because she had already been convicted

Përveç që i kishte dërguar foto, Barber kishte kërcënuar 15 vjeçarin se nëse ia tregon ndokujt fotografitë do ta rrahte.

Sipas deklaratës së Gjykatës së Buckinghamshire, mësuesja kisthe filluar të dërgonte mesazhe seksuale dhe i kishte kërkuar të miturit që të takohej jashtë shkollës. Po ashtu besohet që ata kishin kryer marrdhënie seksuale./Indeksonline/

Barber