20:54 / E Enjte, 23 Qershor 2022 / gjelbra k

Godet Ballkani, Transferon sulmuesin Brazilian

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani, ka transferuar sulmuesin brazilan Lucas Cardoso, transmeton Indeksonline.

“Futboll Klub Ballkani ka kënaqësinë të njoftojë se sulmuesi Lucas Cardoso është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë.”, thuhet në njoftim.

Sulmuesi Brazilian ka firmosur kontratën me skuadrën tonë deri në verën e vitit 2023.

Në të shkuarën, Cardoso ka luajtur me ekipe si FC Drita, FK Partizani, Besa Kavajës, si dhe së fundmi ishte pjesë e Qyzljar./Indeksonline/