12:59 / E Martë, 30 Qershor 2020

Goditja e këmbësorit në Prishtinë/ Policia jep detaje

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në lagjen Dardania ku është goditur rëndë një këmbësor.

Për këtë fillimisht raportoi IndeksOnline, ndërsa  zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka dhënë detaje për këtë aksident.

“Sot rreth orës 11:00, në rrugën Bill Klinton, në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, në të cilin kanë qenë  të përfshirë një automjet në lëvizje dhe një këmbësor. Si pasoj e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar këmbësori. Me rastin është duke u marrë Njësiti i Trafikut”, tha Ahmeti për IndeksOnline.

Ndryshe në vendin e ngjarjes, rastësisht ka qenë rreshteri Xhevdet Derguti, polic i Kosovës, i cili i ka dhënë ndihmën e parë, pasi personi është ngulfatur, dhe ka qenë pa frymëmarrje.

Mos i humb