09:31 / E Diele, 09 Gusht 2020

Golashënuesit më të mirë në histori të CHL – Lewandowski një hap larg Benzemas

Lewandowski nuk e ka ndërmend të ndalet.

“Makina e golave” tashmë po thyen edhe rekorde, mbrëmë ndaj Chelsea ai shënoi dy gola, dhe kështu hyri në garë për golashënuesin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve.

Me dy golat  e mbrëmshëm, Lewandowski arrin totalin e 66 golave në Ligën e Kampionëve duke e kaluar kështu edhe sulmuesin e Realit, Karim Benzema që tashmë ka 65 gola, shkruan IndeksOnline

Në vendin e parë aktualisht ndodhet Ronalde ku ka shënuar plotë, 130 gola i pasuar nga Messi 115  dhe Raul Gonzales me 71.