75 Mall Live Search
13:53 / E Diele, 08 Korrik 2018 / indeksADMonline

Granit Xhaka në Kosovë, ja kujt ia dhuroi fanellën historike (Foto)

Granit Xhaka menjëherë pasi u eliminua me Kombëtaren e Zvicrës në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”, ka mbërritur në Kosovë.

Ylli i Arsenalit ka ardhur për pushime në vendlindjen e tij dhe për momentin gjendet në Prishtinë, shkruan IndeksOnline.

Ai ka marr me vete edhe fanellën që luajti kundër Serbisë dhe bëri bujë të madhe duke festuar me shqiponjë.

Fanellën që shënoi dhe festoi me shqiponjë, ia dhuroi kushëririt të tij, Agon Xhaka.

“22 qershori”, ka shkruar Agoni në rrjetet sociale.

Kujtojmë që me gjestin e Xhakës dhe Shaqirit, FIFA i dënoi me nga 10 mijë franga (20 mijë të dy)./IndeksOnline/