11:08 / E Diele, 20 Shtator 2020 / indeksADMonline

Grenell nesër në Prishtinë, pritet të jap lajmin për heqjen e vizave amerikane

I deleguari i Presidentit Amerikan, Richard Grenell pritet të arrij në Prishtinë nesër (e hënë) thonë burime të sigurta brenda qeverisë së Kosovës, shkruan Indeksonline.

Sipas burimeve të Indeksonline, tashmë kanë filluar përgaditjet nga ana e personelit që merret me protokollin në kuadër të kabinetit të kryeministrisë.

Sipas po të njejtave burime, Grenell pritet të sjell dhe lajme të mira siç është heqja e vizave amerikane për kosovarët.

Zbatimi i marrëveshjes së Washingtonit është një tjetër arsye për ardhjen e zyrarit të lartë amerikan.

Indeksonline do të ju mbajë të informuar për detajet tjera të kësaj vizite të Richard Grenell.