15:18 / E Mërkurë, 03 Mars 2021 / A. M.

Grenell s’i “çkapet” Kurtit: Do të jesh edhe kundër Bidenit!

Ish- i dërguari i posaçëm i Donald Trumpit për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka vazhduar edhe sot kritikat ndaj liderit të LVV-së, Albin Kurti.

Sipas tij, Kurti do të jetë edhe kundër administratës së re të SHBA-së, Bidenit.

“Albin Kurti ishte kundër Bill Clintonit në Rambuje. Kurti ishte kundër George Bushit në Vjenë. Kurti ishte kundër Barack Obamas dhe Joe Bidenit për demarkacionin. Kurti ishte kundër Donald Trumpit për normalizimin ekonomik. Ai do të jetë përsëri kundër Joe Bidenit. Ai është me të vërtetë antiAmerikë”, ka shkruar ai në Twitter.

Kurti Informs European Commission He's in Charge of Kosovo's Talks with  Serbia - Exit - Explaining Albania