00:02 / E Premte, 10 Gusht 2018

Gruaja 71 vjeçare bën tatuazh shenjat e maces

Një grua 71-vjeçare ka provuar dhe e ka vërtetuar se nuk është vonë për ta bërë një tatuazh, transmeton Indeksonline.

Lesley Holmes nga Burnley, bëri tatuazh shenjat e maces së saj.

Breda një zemre ajo bëri tatu shënjat e këmbës së maces.

Ajo ka pasur dymbëdhjetë mace gjatë viteve dhe tha se lidhja e saj me Tëerpy është “shumë e veçantë “.

Ajo tha: “Të gjithë të dashurit e mi thanë se isha budalla kur u thashë atyre. Unë kam menduar gjithmonë se është koha për një tatuazh? Por, unë vërtetë e dua macen time dhe mendova se është koha për një tatuazh – atëherë unë dola me idenë e tatuazhit dhe vizatimin. Edhe vajza më pyeti nëse jam e vjetër për këtë veprim, por njerëzit nuk plaken në shpirt dhe mund të bëjnë çfarë të duan. Mua nuk më vrau dhe tani po mendoj për një tjetër”.

Në fund, Lesley tregoi se sa është e lidhur me macen e saj jo vetëm ajo, por e gjithë familja dhe burri i saj kujdeset në veçanti për to dhe të dy bashkë asnjëherë nuk i ndahen maces./Indeksonline/.