17:52 / E Hënë, 28 Tetor 2019 / indeksADMonline

Gruaja bëhet kinse është shtatzënë për të mos paguar bagazh të tepërt gjatë fluturimit

Një grua ka zbuluar se si është shtirur kinse është shtatëzënë për të shmangur pagimin e tarifës së bagazhit në një linje ajrore, shkruan Indeksonline.

Rebecca Andreës e cila po fluturonte nga Melburni për në Sidnej, dyshonte se pesha e bagazhit të saj mund të jetë më e madhe.

Kështu që, në një përpjekje për të anashkaluar sistemin, Rebecca vendosi  sendet e saj në pjesën e përparme të barkut të saj për të formuar një “gungë” të shtatëzanisë.

Dhe ajo gati sa u largua me të, derisa u zbulua në minutën e fundit.

Ajo arriti të mashtrojë një pasagjer që e pyeti se sa muajsh ishte në shtatzëninë e saj.

Por gjërat filluan të zbulohen pasi mbërritën në portë vonë, do të thotë që ajo ishte pasagjeri i fundit që hipi në fluturim dhe për këtë arsye tërhoqi gjithë vëmendjen e stafit.

Ndërsa ajo shkoi për të hipur në fluturim, i ra bileta e saj dhe u desh të përkulet për ta kapur atë.

“Forma e laptopit tim poshtë shpinës papritmas u bë e dukshme”, shpjegoi ajo.

Kështu dikush nga stafi e pa atë, dhe ajo u detyrua ta paguante tarifën e tepërt të bagazhit./Indeksonline/