15:04 / E Hënë, 12 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Gruaja e gazetarit saudit qan derisa mbahet u mbajt akademia përkujtimore

Gruaja e gazetarit të ndjerë, Jamal Khashoggi qau dje derisa qindra njerëz u mblodhën për të nderuar kujtimin e burrit të saj.

Hatice Cengiz, 38 vjeç, ishte fotografuar me lot ndërsa u paguan tribute dhe imazhet e të fejuarit të saj u treguan në një turmë prej rreth 200 vetash.

Ditën kur ai ishte vrarë, gruaja e tij kishte pritur jashtë konsullatës saudite në Stamboll për të fejuarin e saj që të dalë.

Khashoggi, një kritik i sundimtarëve sauditë, u vra brenda konsullatës pasi shkonte për të mbledhur letra për martesën e tij të ardhshme me zonjën Cengiz./Indeksonline/