15:36 / E Martë, 05 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Gruaja shqiptare var veten në banesën e saj

Në ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Tiranë.

Një 40 vjeçare ka gjetur vdekjen pasi ka varur veten në ambientet e banesës së ku jetonte. Policia sqaron se sot rreth orës 11:45, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në Kombinat, në Sharrë, një shtetase dyshohet se është vetë varur.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor si dhe eksperti mjeko-ligjor ku ka rezultuar se shtetasja L.L., 40 vjeçe, dyshohet se është vetëvarur në banesën e saj.

Nga kqyrja paraprake e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të tjera nga ndonjë faktor tjetër, e cila sipas deklarimeve të familjareve vuante nga depresioni. Trupi i pa jetë është gjetur nga familjarët. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.