19:29 / E Diele, 17 Qershor 2018

Gruaja u gëlltit nga Pitoni gjigand në Indonezi

Gjarpri prej shtatë metrash u gjet gjatë kërkimit të gruas që kishte shkuar për të bërë disa kopshte.

Një fermerë është gjetur brenda barkut të një Pitoni gjigand pasi kafsha është kapur afër aty ku ajo u zhduk derisa ishte duke korrur në një fshat në Indonezi.

Trupi i Akbar, 25 vjeç, u zbulua brenda gjarprit prej shtatë metrash, i cili kishte qenë i panjohur duke hyrë në mënyrë të pahijshme në fshatin Salubiro, në ishullin lindor të Sulawesi, të hënën.

“Ne ishim menjëherë të dyshimtë që gjarpri e kishte gëlltitur Akbarin, sepse rreth vendit kemi gjetur frutat e palmave, mjetin e saj të korrjes dhe një qizme “, tha Junaidi, një zyrtar i lartë i fshatit.

Të afërmit e shqetësuar nisën një kërkim për Akbar pasi ajo nuk u kthye në shtëpi nga plantacion i familjes të dielën.

Junaidi tha se gjarpri kishte gëlltitur të gjithë fermerët, duke shtuar se ishte vetëm fataliteti i tillë i regjistruar në rajon.

Ky lloj Piton, i cili rregullisht kalon 20 metra, zakonisht gjendet në Indonezi dhe në Filipine.

Ndërsa gjarpërinjtë kanë qenë të njohur për të sulmuar kafshë të vogla, përpjekjet për të ngrënë njerëz janë të rralla. /KosovaPress/