17:15 / E Mërkurë, 19 Qershor 2019

Guardiola mund të konkurroj për titull edhe me formacionin e dytë

Pep Guardiola do të ketë dy formacione të frikshme për sezonin e ardhshëm me Manchester City.

Në bazë të lojtarëve aktual dhe tre blerjet e projektuara nga trajneri spanjoll, që në vlerë shkojnë 957 milionë euro shpenzime (855 milionë paund).

Skema bazë mbetet 4-3-3, teksa në formacionin e dytë ndodhte edhe Rodri, që pritet të blihet nga Atletico Madrid për 70 milionë euro. Joao Cancelo nga Juventus për 60 milionë euro dhe Harry Maguire nga Leicester City për 100 milionë euro.

Formacioni i parë: Lojtarët aktual të blerë për 469.5 milionë paund.

Formacioni i dytë: Lojtarët e stolit dhe tre blerje të reja, vlera në total 385.9 milionë paund.